Seniorenclub Joachim en Anna, 21 januari: Fresco’s in de Italiaanse renaissance

Wijkgenoot Jan Schellekens (gepensioneerd leraar tekenen en cabaretier) legt uit wat er allemaal komt kijken bij het maken van een fresco (muurschildering). Aan de hand van kleurrijke voorbeelden laat hij zien hoe schilders met elkaar wedijverden om tot virtuoze resultaten te komen in de uitbeelding van verhalende scènes. Geraffineerde composities en de toepassing van perspectief leiden tot verbluffende schilderingen in kerken en paleizen in Assisi, Florence, Mantua en Rome.

Vele kunstenaars komen aan bod, onder wie Giotto, Massaccio, Rafaël en Michelangelo.

De middag wordt gehouden in de Johanneskerk aan de Mercuriuslaan 1b. Iedereen is welkom, ongeacht leeftijd/wijk/ woonplaats/ al dan niet betrokken bij de Johanneskerk.

De lezing begint om 14.00 uur. Na een pauze wordt de lezing voortgezet, en is er ruimte voor vragen. Afsluiting is om 16.00 uur, waarna er gelegenheid is om iets te drinken. Een vrijwillige bijdrage is welkom – er staat een doos in de hal.

Het belangrijk dat u zich van te voren aanmeldt, uiterlijk zondag 19 januari, met het oog op de catering. 

U kunt zich aanmelden via e-mail: joachimenanna@hotmail.com